Press "Enter" to skip to content

Wszystko na temat implantów protetycznych

9 maja 2017 0

Każdy chce być piękny. Nie wszyscy mają jednak świadomość tego, że piękno jest czymś bardzo zmiennym i z każdym rokiem stajemy się coraz starsi i bliżsi jego utraty. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i młodością musimy o siebie dbać.

Picie alkoholu i palenie papierosów, a także stres, to rzeczy, które bardzo szybko przybliżają nas do zmarszczek i protez. Dla tego, jeśli chcesz cieszyć piękną i gładka skórą , a także białym uśmiechem, to odstaw wszelkie używki. Niebezpieczna dla uśmiechu jest także kawa, która tworzy przebarwienia. Bardzo trudno pozbyć się później takich plam z zębów. Jeśli już koniecznie musisz pić kawę, to lepiej rób to przez rurkę, aby ta nie miała kontaktu z zębami.

Implanty a protezy

Jednak bez względu na to jak bardzo będziemy dbać o zęby, to nadejdzie w końcu taki moment, w którym, trzeba będzie zastanowić się nad tym co wybieramy, ponieważ zęby wypadną. Coraz większą popularność w tym wypadku zyskują implanty. Posiadają one grono zwolenników nie tylko wśród pacjentów, ale także lekarzy. Dzięki nowoczesnym technologiom, są ą one coraz lepiej dopasowane do ludzkiego organizmu. Coraz rzadziej więc są one odrzucane przez organizm. Co najlepsze, pacjent w ogóle nie czuje różnicy pomiędzy zębami swoimi a implantami. W przypadku protezy nie ma takiej wygody.

Wskazania i przeciwwskazania

Jednym ze wskazań do założenia implantów jest bezzębie czyli całkowity brak zębów. Nie ważne czy przyczyną jest utrata zębów stałych czy też podłoże genetyczne. W ostatnim przypadku występuje nieobecność związków stałych zębów. . Na implantach, możemy osadzać przeróżne konstrukcje jak np. korony, protezy czy mosty. Następnym wskazaniem jest występowanie przerw między zębami, które spowodowane są utratą stałych zębów oraz nietolerancja typowych protez.

Przeciwwskazania to między innymi choroby u pacjenta, które wyniszczają organizm jak np. nowotwory, alkoholizm, AIDS, sepsa czy narkomania. Zły stan jamy ustnej także nie pozwala na założenie implantów. Jest to zwykle próchnica, kamień nazębny czy zły stan dziąseł. Choroby psychiczne, cukrzyca oraz ciąża, także uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Dodatkowo w przypadku wieku mniejszego niż 16 lat i większego niż 65 także implantów założyć nie można. W przypadku pacjentów poniżej 16 roku życia spowodowane jest procesem wzrostu kości , który ciągle trwa. W przypadku osób po 65 roku życia, kości są osłabione i mniejsza zdolność ich regeneracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *