Press "Enter" to skip to content

Podniesienie dna zatoki szczękowej

29 czerwca 2017 0

W dzisiejszych czasach, estetyka wyglądu gra dużą rolę w zżyciu każdego obywatela. Większość ludzi, chce być pięknymi podziwianymi i przede wszystkim się nie zestarzeć. Jednak o tym, że jesteśmy starsi niekiedy nie decydują zmarszczki , ale brak własnych zębów czyli proteza. Oczywiście jest to kwestia, której nie da się uniknąć, bo wiadomo, że w pewnym wieku zęby wypadają.

Pomyśl jednak o tym, że nie chcesz, aby Twoje wylądowały w kanapce czy spłukane w toalecie w wieku, kiedy wcale nie masz ochoty nosić protezy. Masz więc jedno wyjście, z którego musisz skorzystać już kilka lat wcześniej. Jest to bardzo dokładna higiena jamy ustnej. Pamiętaj, że to próchnica powoduje wypadanie zębów i niekiedy można je jeszcze odratować kiedy są nią silnie zaatakowane, ale są sytuacje kiedy zęba trzeba się pozbyć. Jeśli jest to taki, który znajduje się z tyłu, to jeszcze nie ma tak źle. Kiedy jednak pozbyć się musimy zęba, który jest widoczny przy uśmiechu, czy rozmowie, to zaczynają się kłopoty. Musimy więc starać się nie dopuścić do sytuacji w której zęby stracimy. Dlatego, trzeba zapobiegać próchnicy i chodzić na kontrole do dentysty. Są jednak niekiedy takie sytuacje, że na higienę już za późno bo niewiele zostało do ratowania. Pamiętaj jednak, że jeśli nie masz zębów, to występuje zaniki kości, który prowadzi do pneumatyzacji. W takim przypadku, konieczne jest podniesienie dna zatoki szczękowej.

Kiedy możemy przeprowadzić podniesienie dna zatoki szczękowej?

W przypadku metody z dostępu okna bocznego , mamy możliwość uzyskania około 10 mm miejsca na to, aby można było wszczepić implant. Polega to na stworzeniu dostępu do błony śluzowej zatoki, podniesienie jej i wtem sposób pozyskanie wolnej przestrzeni. W powstałe miejsce wkładamy biomateriał lub też własną kość pacjenta. Okno zostaje zamknięte błona resorbowalną. Zabezpiecza ona materiał, przed wysypaniem się. Take miejsce goi się od pół roku do 9 miesięcy. Po upływie tego czasu możliwe jest wprowadzenie implantu.

Jeśli chodzi o metodę ostetotomową, to uzyskane miejsce to 3 mm, pod wszczep. Dlatego, można ją przeprowadzić wtedy, kiedy występują dobre warunki kostne. Przygotowywane jest wpierw łoże pod wszczep, a następnie podnoszona błona śluzowa poprzez nawiercanie łoża przy użyciu narzędzi do tego przeznaczonych. Ten sposób jest mniej inwazyjny i szybszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *