Press "Enter" to skip to content

Materace kokosowe – w czym tkwi ich moc?

13 listopada 2018 0

Wybór odpowiedniego materaca do spania do nie lada wyzwanie. Z ogromnej ilości dostępnych produktów ciężko wybrać ten najlepszy. Niestety większość z nas też nie do końca wie, czym tak na prawdę powinniśmy się kierować podczas wyboru materaca. Aby nie popełnić gafy, najlepiej udać się do sklepu i zapytać doświadczonego sprzedawcę lub poszukać informacji na własną rękę. W tym przypadku jednak zalecane jest korzystanie z fachowych źródeł, by mieć pewność, że wskazywane informacje na pewno są sprawdzone, a nie stanowią tylko pięknie napisanej reklamy danego producenta.

Od kilku lat na rynku niezwykle popularne stały się tzw. materace kokosowe. Na początku budziły sporą konsternację wśród klientów, lecz z czasem zyskały one dobre imię i obecnie uważane są za jedne z najlepszych materacy do spania. Jeżeli chcemy zgłębić wątek i dowiedzieć się więcej o materacach kokosowych, możemy w wyszukiwarce internetowej wpisać np. następujący temat: „Materace kokosowe – w czym tkwi ich moc?”, by już po chwili otrzymać wiele ciekawych informacji wskazujących na użyteczność tego typu materacy.
Otóż, materace kokosowe zaliczane są tzw. materacy z naturalnym wypełnieniem, ponieważ wypełnienie powstaje ze skorupy orzecha kokosowego. Proces powstawania wypełniania jest sam w sobie niezwykle ciekawy. Pozyskane włókno kokosowe poddaje się prasowaniu i lateksowaniu, dzięki czemu wypełnienie zabezpieczone jest przed rozchodzeniem się. Powstałe maty są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, stąd też możemy je zginać bez ryzyka ich złamania czy uszkodzenia. Specjalna metoda produkcji sprawia, że materace kokosowe są elastyczne.

materac kieszeniowy

Co więcej, zastosowanie naturalnego włókna w połączeniu z lateksowaniem powoduje, że stają się one też antyalergiczne (ograniczają rozwój bakterii czy roztoczy). Bez obaw ten rodzaj materaca mogą wybrać alergicy i wszystkie osoby, którym zależy na bezpiecznym i wygodnym śnie.

W przypadku właściwości sprzyjającym spaniu należy wspomnieć, że materace kokosowe są dość twarde, ale przez to też są stabilne i równe, co jest niezwykle ważną cechą w przypadku wyboru materaca dla dzieci. Doskonale tez sprawdzą się dla osób, które poszukują twardych materacy. Materace kokosowe bardzo często rekomendowane są przez fizjoterapeutów i lekarzy, ponieważ są niezwykle zdrowe dla naszego kręgosłupa. Materace te też sprawdzą się w przypadku osób cięższych, które mają wrażenia zapadania się w trakcie snu, przez co nie śpią komfortowo. Specyficzne właściwości włókna kokosowego powodują, że materac nawet po długim użytkowaniu nie odkształca się, a dodatkowo w porównaniu do innych materacy, te kokosowe są na prawdę bardzo przystępne cenowo. Zastosowane włókno kokosowe zapewnia dobra cyrkulację powietrza w trakcie snu, a także bardzo szybko wchłania i oddaje wilgoć przez co nie dochodzi do zawilgocenia naszego materaca. Osoby z wadami postawy lub te, które mają na uwadze ich zapobieganiu, zdecydowanie powinny wybierać ten typ materacy, gdyż np. wersja materaca z warstwą lateksową lub warstwą pianki termoelastycznej charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową, co wpływa na dopasowywanie się materaca do krzywizn całego ciała.

materac kokosowy

Materace kokosowe są też często rekomendowane, jako wypełnienie łóżeczek dla niemowląt i małych dzieci. Tu zazwyczaj polecane są materace kokosowe z dodatkową warstwą piankową. Wygoda użytkowania, a także właściwości antyalergiczne materaca sprawiają, że doskonale sprawdzi się on też u najmłodszych użytkowników.

Jak dbać o materac kokosowy? Na szczęście nie wymaga on specjalnej pielęgnacji, a jedynie przestrzegania standardowych zasad użytkowania tego typu produktu. Tak jak i w przypadku innych materacy, i ten kokosowy należy regularnie wietrzyć oraz unikać jego zalania, gdyż te działania zapobiegają ewentualnemu rozwojowi pleśni. Standardowo od czasu do czasu należy też wyprać pokrowiec, tak więc najlepiej wybierajmy takie pokrowce, które bez problemu będziemy mogli wyprać w pralce.

Meble Diana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *