Press "Enter" to skip to content

Chirurgia stomatologiczna – czym się zajmuje

30 października 2018 0

W dzisiejszych czasach, każdy stara się wyglądać atrakcyjnie. Wynika to z tego, że wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich. Wynika to z postępu technologicznego oraz poprawy standardów życia. Dawniej, większość musiała pracować na roli , zajmować się zwierzętami itp. Nie było więc czasu na rozmyślanie o tym jak by tu wygładzić zmarszczki. Ludzie mieli wtedy inne problemy. Dzisiaj, kiedy standardy się podniosły, nie musimy już siedzieć w polu ani doglądać zwierząt, mamy nieco inne przekonania i oczekiwania.

Większość z nas codziennie wychodzi do pracy, pokazuje się publicznie itp. Dlatego też, dbamy o to, aby ludzie nie pomyśleli o nas źle. Musimy więc ładnie wyglądać, być zadbani i czyści. Szczególnie ważną kwestią jest wygląd dla kogoś, kto pracuje jako sekretarka. Swoim wyglądem reprezentuje ona miejsce w którym się znajduje. Musi zawsze wyglądać schludnie i ładnie. Nie ma więc mowy o tym, aby miała np. braki w uzębieniu. Nikt z nas nie chce tracić zębów. Musimy więc o nie dbać, a w razie wypadku, że trzeba będzie któregoś wybrać, trzeba wiedzieć gdzie się udać.

Chirurgia stomatologiczna – czym się zajmuje

Jest to pojęcie dość szerokie, ponieważ zajmuje się on wykonywaniem wszelkich zabiegów związanych z jamą ustną. Jest to dziedzina stomatologii, która się ciągle rozwija . Nie ogranicza się ona więc do usuwania zębów, ale także zajmuje się odtwarzaniem tkanki kostnej, mikrochirurgią tkanek miękkich, które przygotowują jamę ustną pacjenta do leczenia specjalistycznego jak endodoncji, wszczepiania implantów czy też zabiegów protetycznych

Zabiegi chirurgiczne, które są zwykle wykonywane w gabinetach chirurgii stomatologicznej, to przede wszystkim konsultacje chirurgiczne. Popularna jest także pełna radiologiczna diagnostyka, pobieranie materiału do badań histopatologicznych. Ekstrakcja zębów mlecznych oraz zębów stałych. Wszystkim znane chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych całkowicie i częściowo. Leczenie powikłanych ropni. Hemisekcje czyli usuwanie korzeni zęba przy pozostawieniu pozostałych korzeni, oczywiście na znieczuleniu. Resekcja wierzchołka korzenia oraz chirurgia stomatologiczna tkanki kostnej. Do tego wykonywane są zwykle zabiegi mikrochirurgiczne na miękkich tkankach. Są to na przykład łącznotkankowe przeszczepy czy wydłużenie koron klinicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *