Press "Enter" to skip to content

Usuwanie nowotwórów w jamie ustnej

26 kwietnia 2017 0

Każdy z nas w dzisiejszych czasach obawia się chorób na które nie ma lekarstwa. Są o najczęściej różnego rodzaju nowotwory. Wiadomo, że nikt nie chce na nie zachorować, ale niekiedy to nie my decydujemy o tym. Dlaczego niekiedy? Ponieważ niektóry ludzie, chorują na raka tylko i wyłącznie przez swoje błędy, które zwykle kosztują ich życie i wiele cierpienia. Co gorsza dotyka on coraz więcej ludzi w coraz młodszym wieku.

Powody nowotworów

Czym to jest spowodowane? Przede wszystkim jedzeniem, które jest silni przetworzone i napakowane chemią. Są w nim takie składniki, które dla naszego organizmu są całkowicie obce. Do tego dochodzi jeszcze silne zakwaszenie oraz GMO. Nawet jeśli kilkanaście lat temu, jedzenie było zdrowsze , to oczywiście takie choroby występowały. Były one jednak spowodowane złym trybem życia lub genami, w których przekazywany był nowotwór. Bardzo ciężko jest dzisiaj znaleźć cokolwiek, co nie było pryskane, nawożone, konserwowane czy pasteryzowane. Coraz mniej jemy świeżych owoców i warzyw, a przerzucamy się na gotowe jedzenie, które jest tańsze i smaczniejsze. Nie zauważamy jednak tego, że jest w nim pełno chemii, ponieważ nie czytamy składów. Ciągle mamy coraz mniej mięsa w mięsie, mleka w mleku itp. Wszystko zastępowane jest wypełniaczami i dodatkami, które są tańsze i bardziej szkodliwe.

Rak jamy ustnej

W tym przypadku, nowotwór jest najczęściej spowodowany rakotwórczymi substancjami, które znajdują się w dymie tytoniowym. Jego leczenie zależy od dwóch podstawowych czynników. Pierwszy to dokładna lokalizacja anatomiczna, zaś druga to stopień w jakim choroba się znajduje. Jeśli są to nieduże guzy, które jeszcze nie przeniosły się na węzły chłonne, to guz zostaje wycięty z marginesem. Jeśli jest on agresywny, to nawet jeśli przerzutów nie ma , zalecane jest wycięcie węzłów chłonnych w górnym odcinku szyi lub ich napromieniowanie. W przypadku guzów zaawansowanych, ale miejscowo i nie ma przerzutów w węzłach , to zwykle leczenie polega na wycięciu guza oraz grupy węzłów. Bardzo często stosowana jest także radioterapia pooperacyjna. Bardziej rozległe operacje są wykonywane wtedy kiedy guzy naciekłą na pozostałe struktury jak np. żuchwa. W takim wypadku, wycina się także fragmenty kości z odpowiednim marginesem. Usuwa się także odpowiednie części węzłów chłonnych. Po operacji stosuje się chemio i radioterapię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *