Press "Enter" to skip to content

Usunięcie zębów stałych z przyczyn ortodontycznych

30 października 2018 0

Każdy z nas chce aby jego żeby były zdrowe i piękne. Nie każde jednak takie są. Istnieją bardzo różne przyczyny tego, że zęby są zniszczone czy też mają żółty odcień zamiast białego. Nie wszystkim oczywiści to przeszkadza, ale w dzisiejszych czasach kiedy wygląd zewnętrzny ma tak duże znaczenie jest to dość poważny problem.

Wszystko zależy od tego, jak dbamy o nasze zęby. Przede wszystkim , musimy mieć na względzie to, że jeśli nie będziemy ich odpowiednio pielęgnować , to nie będą one ładne. Ci, którzy dążą do zachwycającego uśmiechu powinni o tym wiedzieć. Jeżeli dbamy o nasze uzębienie, to nie tylko ładnie ono się prezentuje , ale również nie sprawia problemów. O czym należy pamiętać, aby nie trzeba było odwiedzać dentysty? Przede wszystkim o tym, aby dbać odpowiednio o higienę jamy ustnej. Mamy tam mnóstwo bakterii z których nie wszystkie są przyjazne dla naszych zębów. Spożywając cukier, karmimy niestety te , które nam nie pomagają , ale szkodzą. Wszelkie słodkości są dla nich pożywieniem. Zamieniają je na kwasy, które nasze zęby niszczą i powodują ubytki. Następnie zaczynają się one pogłębiać, boleć, a my musimy udać się do dentysty. Jednak kiedy zaczyna boleć, to zwykle jest już za późno. Musimy więc pamiętać o tym, aby ograniczyć słodycze i dokładnie szczotkować i nitkować zęby.

Proste zęby

Jednak zęby , które są zniszczone nie są jedynym problemem i powodem do zmartwień. Kolejna kwestia jest krzywy zgryz. Coraz modniejsze staje się prostowanie zębów. Roba to jednak ci, którzy mogą sobie na taki wydatek pozwolić. Ludzi, którzy mają krzywe zęby jest całkiem sporo na świecie. Zwykle zaczyna się to w wieku malucha kiedy to ssiemy kciuka.

Leczenie aparatem polega na przywróceniu zębów do postaci w jakiej pierwotnie powinny się znajdować. W takim przypadku, wyrównywana jest dolna i górna szczęka. Wykorzystuje się w tym celu siły biomechaniczne, które wyzwalane są przez aparat ortodontyczny. Jednak w przypadku połowy leczonych konieczny jest zabieg usuwania niektórych zębów zdrowych.

Dlaczego trzeba usuwać?

To, że trzeba się pozbyć zdrowych zębów nie jest przyjemne, ale spowodowane jest przedwczesnym wyrznięciem się mleczaków. Najczęstszy jednak powód, to daleko posunięta próchnica. Kiedy żeby są tracone, to się przesuwają. W takim wypadku, nie pozostaje nam miejsce na zęby stałe. Kolejnym powodem jest zanikanie tego, co nie jest używane. Jeśli dzieci nie żują pokarmów twardych, to dochodzi do zatrzymania rozwoju szczęki. Jest to najczęstszy powód usunięcia zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *