Press "Enter" to skip to content

Regeneracja dziąseł – chirurgiczne sposoby leczenia recesji dziąseł

1 sierpnia 2017 0

Każdy z nas chce mieć piękny uśmiech. Zdarzają się oczywiście takie osoby, których ten aspekt nie interesuje, ale zwykle każdy chce być ładny. Czym to jest spowodowane? Przede wszystkim czasami obecnymi. Dzisiaj, wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie i dba o niego większość społeczeństwa. Chcemy się podobać i zachwycać, co nikogo nie dziwi. Wszystko wnika z postępu, jaki nam dziś towarzyszy. Są znacznie wyższe standardy życia niż kiedyś, dlatego też mamy czas na to, aby kwestiami wyglądu się przejmować i poprawiać niektóre wady.

Jednak zwykle jama ustna w dbaniu o piękno zostaje zapomniana. Jeśli nie widać żadnych problemów z przodu, to do środka nie zaglądamy. Jeżeli zęby są żółte, to szukamy metod, które szybko pozwolą nam na wybielenie ich. Nie są to jednak sposoby dentystyczne, ani naturalne. W praktyce wygląda to tak, że kupujemy przez Internet jakiś specyfik i okazuje się , że to kompletny bubel lub co gorsza, że tylko pogorszył nam stan zębów. Dlatego musimy pamiętać o tym, aby dbać o swoje uzębienie, ponieważ będziemy je stopniowo tracić, a nikt będąc młodym protezy nie chce nosić. Jednak niekiedy nie ma możliwości doprowadzić do tego, aby zęby wypadły, ponieważ zanim to się stanie, to dokuczają nam pewne dolegliwości z którymi jesteśmy zmuszeni zgłosić się do stomatologa. Bardzo często wybieramy się także do dentysty ze wzglądów estetycznych kiedy dopadnie nas np. recesja dziąseł.

Czym jest i jak leczyć?

Recesja dziąseł, to odsłonięte szyjki oraz korzenie zębów. Znaczna większość pacjentów jest narażona na recesję zębów pojedynczych. Powoduje ona, że część korzeniowa zęba zostaje odsłonięta i staje się wrażliwa na termiczne oraz dotyk. Jest także znacznie bardziej narażona na próchnicę korzenia. Tworzą się także ciemne przerwy między zębami w miejscu gdzie brodawki są obniżone.

W tym przypadku, potrzebujemy leczenia chirurgicznego. Jest ono prowadzone wtedy, kiedy pacjent ma wrodzoną recesję czyli cienki biotyp dziąsła, a także w przypadku tych, którzy mają już przy zębach zaawansowaną chorobę. Taką recesję możemy pokonać na kilka sposobów. Może to być dokoronowe przesunięcie płata dziąsła, boczne przesuniecie płata dziąsłowego, przeszczep z podniebienie tkanki łącznej, przeszczep dziąsła z podniebienia, wszczepienie błon resorbowalnych. Inną opcją jest także łączenie ww. technik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *