Press "Enter" to skip to content

Przeszczep dziąsła – kiedy się wykonuje i na czym polega zabieg

22 lipca 2017 0

Każdy z nas chce mieć ładne zęby. Dotyczy to nie tylko tych osób, które są popularne czy też pokazują się publicznie, ale także zwykłych ludzi, którzy pracują w fabrykach, kopalniach, sklepach itp. Wygląd zewnętrzny w dzisiejszych czasach odgrywa bardzo znaczącą rolę. Tak jak jeszcze kilkanaście lat temu, nikt nie zwracał uwagi na zmarszczki czy inne kwestie, tak dzisiaj wszyscy chcą być wiecznie młodzi.

To, że się starzejemy pokazuje nam także uzębienie, które jest zaniedbywane w ciągłym dążeniu do stania się pięknym. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy ma świadomość tego, że jeśli nasze zęby nie są zdrowe, to my także nie jesteśmy. Jaki ma to związek ze sobą? Przede wszystkim, cierpi na tym nasz układ trawienny. Jeśli dobrze nie rozgryzamy pożywienia, to trafiają na do żołądka dość duże jego kawałki, które ciężko strawić. Jeśli zacznie nam gorzej działać żołądek, to odbije się to także na jelitach, a co za tym idzie na naszym samopoczuciu. Dlatego, jeśli chcemy być zdrowi i szczęśliwi, to musimy dbać o nasze zęby. Jak to robić? Przede wszystkim , musimy pamiętać o systematycznym szczotkowaniu. Dwa razy dziennie to minimum. Do tego, ważne jest także nitkowanie i płukanie płynem do jamy ustnej. Nie spożywajmy również dużo słodyczy, ponieważ są one pożywką dla bakterii, które rozkładając cukry, tworzą kwasy niszczące nasze zęby, poprzez powstawanie próchnicy.

Recesja dziąsła – pokrycie

Niekiedy jednak zdarza się tak, że mimo naszych wysiłków i dbania o jamę ustną i tak pojawiają się problemy jednym z takich problemów jest zanik dziąsła. Jest to dolegliwość nie tyle dokuczliwa co bardzo nieestetyczna. W przypadku takiej dolegliwości, może się okazać, że leczenie będzie bardzo długie i męczące lub też nie da się go przeprowadzić w ogóle. Jeśli także nas dotnie taka choroba, to będziemy potrzebować pomocy chirurga, który odbuduje brakujące dziąsła. Zabieg wykonywany jest w gabinecie dentystycznym. Jak jest on przeprowadzany? Na początku dokonywane jest czyszczenie zęba oraz korzenia. Wykonywane są wtedy, skalling, piaskowanie i kiretarz. W kolejnym kroku, pozyskuje się płat dziąsła z najbliższego miejsca w jamie ustnej. Pozyskanym płatem, pokrywany jest powstały na zębie ubytek i przyszywany. Zakrywa on korzeń zęba, który był obnażony oraz szyjkę zębową, jest to autoprzeszczep, a więc nie ma co się obawiać, gdyż wszystko zwykle przebiega bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *