Press "Enter" to skip to content

Prądy interferencyjne Nemeca i relaks dla ciała

3 listopada 2018 0

Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie i twoje mięśnie są pozbijane lub cierpisz na obrzęki, a twój lekarz nie wie jak temu zaradzić- sprawdź czym, są prądy interferencyjne. Prądy Nemeca mają na celu wzmocnić tkankę mięśniową i zmniejszyć jej napięcie. Konsekwencją prądów interferencyjnych jest zwiększenie przepływu krwi, a w rezultacie zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Czym są prądy Nemeca?

Prądy, o których zdań kilka w niniejszym tekście stanowią część zabiegów fizykalnych, które zaliczane są do działu elektrolecznictwa. Prądy Nemeca charakteryzują się stosunkowo średnią częstotliwością rzędu 4000 Hz. Sposób, w jaki powstają te prądy, jest dość złożony, a dokładnie polega on na nałożeniu się prądów biegnących z dwóch krzyżowanych ze sobą wzajemnie obwodów z mało różniącymi się częstotliwościami. Częstotliwość wyjściowa uzyskiwana jest w wyniku nałożenia się na siebie dwóch fal płynącego prądu. Dwie wspomniane fale różnią się nieznacznie częstotliwością i dzięki temu w efekcie dochodzi do znoszenia się fal. Rezultatem całego procesu w kontekście fizycznym jest dawkowanie prądu o częstotliwości od 0 do 200 Hz.

Jak przygotować się do zabiegu?

Osoba decydująca się na zabieg musi założyć odpowiedni strój umożliwiający dostęp do okolicy wystawianej na działanie zabiegu. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry w rejonie podawanemu leczeniu. Skóra musi być oczyszczona z wszelkich kosmetyków- ma być po prostu czysta i świeża. W przypadku nadmiernego owłosienia potrzebna jest depilacja. Dzieje się tak dlatego, że wszelkiego rodzaju bariery izolacyjne oraz wspomniane włosy nie przenoszą prądu elektrycznego.

Kwestia biologiczna prądów Nemeca

Z uwagi na częstotliwość wypadkową prądy interferencyjne mają działanie zbliżone do prądów o niewielkiej częstotliwości. Specyfika tych prądów sprawia, że wnikają one głębiej i przynoszą lepsze efekty terapeutyczne. Ważnym elementem jest fakt, że zabieg nie przynosi dużych dolegliwości bólowych, dzięki czemu można stosować większe natężenie przynoszące korzystniejsze rezultaty. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie zmniejszają swoje napięcie i zwiększają ukrwienie leczonych okolic ciała. Wraz z poprawą ukrwienia leczone miejsce jest lepiej zaopatrywane w składniki odżywcze, a co za tym idzie, dochodzi do przyspieszenia procesu regeneracyjnego. W ramach regeneracyjnych należy wspomnieć o odnowie nerwów obwodowych. Skutkiem prądów interferencyjnych dochodzi do odprężenia organizmu, które można porównać do swoistego resetu.

Dla kogo prądy Nemeca

Prądy tego typu są zabiegami zlecanymi przez lekarzy z uwagi na swoją efektywność. Prądy interferencyjne kierowane są do ludzi, którzy odczuwają pewien dyskomfort w obrębie swojego ciała będący wynikiem nadmiernego spięcia włókien mięśniowych. Oczywiście z zabiegów korzystają przede wszystkim osoby po różnego rodzaju urazach powodujących pewne zaburzenia w obrębie tkanek mięśniowych. Poprzez specyficzne wibracje pacjenci odczuwają odprężenie szczególnie w rejonie źródła dolegliwości bólowej. Prądy Nemeca to zabieg typowo fizjoterapeutyczny, który znajduje szerokie zastosowanie w świecie medycyny.

Artykuł został przygotowany we współpracy z rehab-gdansk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *