Press "Enter" to skip to content

Powszechna fluoryzacja

17 czerwca 2018 0

Zakłada się, że fluoryzacja może doprowadzić do pogorszenia zdrowia społeczeństwa. Tak naprawdę od zawsze uczono nas, że fluor chroni przed próchnicą. Jeszcze w okresie PRL przeprowadzano różnorakie akcje, które polegały na powszechnej fluoryzacji w szkołach. 

Praktycznie każda pasta obecnie nam oferowana także ma w swoim składzie fluor. Jego pozytywny wpływ na kondycję szkliwa zębowego będzie uważany za naukowo udowodniony. Ale pierwiastek taki jest w rzeczywistości trujący.

Czy więc każdego dnia aplikujemy sobie taką truciznę?

W Ameryce Północnej dodaje się fluor do wody. Jak się mówi być może również u nas będzie się podejmować takie działanie. W rzeczywistości nasze organizmy są narażone na wchłanianie tego pierwiastka. Warto więc na jego temat wiedzieć nieco więcej. Dodawanie tego pierwiastka do wody nie doprowadziło do sytuacji, w której statystyki dentystyczne by się poprawiły. Niektórzy nawet mówią, że to fluor wpływa na rozpad zębów. Wystarczy wspominać między innymi chorobę o nazwie fluoroza. Ten trujący pierwiastek łatwo będzie przedawkować. Jednocześnie kupienie pasty bez fluoru będzie trudne. Oprócz jego nadmiaru w organizmie będzie to również prowadzić do kruchości kości czy też artretyzmu.

Dowiedziono, że dzieci, które piją fluoryzowaną wodę mogą mieć mniejszy poziom IQ 

Organizacje, które walczą z fluoryzowaniem wody twierdzą, że mamy już sporo przeprowadzonych badań i prac naukowych, które wykazują związek między fluorem a mniejszym poziomem inteligencji. Dodatkowe badania doprowadziły do określenia, że dzieci w tych obszarach, gdzie woda jest fluoryzowana mają zazwyczaj niższa średnią IQ niż dzieci w tych miejscach, gdzie w wodzie fluoru nie będzie. Fluor wpływa na zatrucie tarczycy oraz szyszynki. Są to dwa ważne ośrodki, które odpowiadają za produkcję hormonów w naszym organizmie. Trzeba zauważyć, że ta substancja będzie się także odkładać w obu gruczołach. Poza tym będzie się to wiązać z receptorami w całym systemie hormonalnym i może wpływać na zakłócenie jego pracy.

Warto wiedzieć o tych rzeczach i czasami zadać sobie pytanie czy substancja, która jest powszechnie stosowana będzie w ogóle bezpieczna dla naszego organizmu. Mamy coraz więcej faktów, które będą świadczyć o tym, że jest inaczej.

Dla wielu osób problem związany z fluorem jest podobny do tego, który odnosi się do szczepionek. Wszyscy je biorą i większość ludzi jednocześnie pyta o ich bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *