Press "Enter" to skip to content

Pasty do zębów

18 maja 2018 0

Mycie zębów to codzienna czynność, którą podejmuje większość ludzi. Dbanie o higienę jest bardzo ważne, z czego raczej sobie zdajemy sprawę. Pojawia się jednak pytanie czym jest pasta do zębów i co znajduje się w jej składzie.

Podstawowym elementem każdej pasty do zębów będą środki ścierne, które określa się jako polerujące. To główne zadanie pasty do zębów, która powinna odpowiadać za usuwanie zabrudzeń oraz płytki nazębnej. W celu pozbycia się przebarwień potrzebne będzie stosowanie specjalnej substancji ściernej właśnie w paście do zębów.

Właściwością nowoczesnych środków jest możliwość skutecznego ścierania zabrudzeń na zębach przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego bezpieczeństwa dla szkliwa naszych zębów. Ważnym składnikiem są środki pieniące, które chyba każdy z nas zauważy w trakcie stosowania pasty do zębów. Najczęściej używa się tam laurylosiarczan sodu. Przy stosowaniu takiej pasty trzeba jednak uważać pojawiające się owrzodzenia w jamie ustnej, ponieważ środek zostawia podrażnienia. Do stałych składników past do zębów należy zaliczyć także fluor. Od lat stosuje się go jako sposób na ochronę przed próchnicą. Związki te wbudują się w strukturę naszych zębów. Obecnie jednak pojawiają się głosy, że fluor nie jest tak bezpieczny jak niektórzy starają się go przedstawiać.

Dodatkiem do różnorakich past są wszelkie środki żelujące, gwarantujące stabilizację. Zawsze będzie to kilka substancji, które odpowiadają za to, że pasta nie będzie jedynie całkowicie sucha ani nie będzie też w formie wodnej. Gdy myjemy zęby oczywiście czujemy również smak pasty, najczęściej miętowy. Dlatego wiadomo, że muszą się pojawiać w składzie pasty jakieś składniki, które będą właśnie za to odpowiadać. W tym momencie mamy substancje różnego rodzaju, często również takie, które mają mieć charakter naturalny. Każdy powinien starać się o znalezienie odpowiedniej dla siebie pasty. W stałej sprzedaży znajdują się różnorakie propozycje i warto je dopasować do swoich upodobań oraz stanu swoich zębów. Można decydować się na pasty, które będą działać pozytywnie na nasze uzębienie gwarantując nam również zabezpieczenie naszych zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *