Press "Enter" to skip to content

Odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku

16 września 2018 0

Każdy z nas chce mieć ładne i zdrowe wynika to główne z estetyki. W dzisiejszych czasach, wygląd zewnętrzny ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wynika to przede wszystkim tego, że mamy możliwość pooprawiać swoją urodę , zmieniać, a nawet pogarszać. Większość ludzi chce się podobać i jest to całkowicie normalne w społeczeństwie. Jednak są także takie osoby, które mało są zainteresowane wyglądem.

Pielęgnacja jamy ustnej

Zwykle jedna dbałość o wygląd wiąże się z pielęgnacją naszego zdrowia. Te dwie kwestie są ze sobą połączone , ponieważ jeśli jesteśmy zdrowi , to ładnie wyglądamy i na odwrót. Dlatego, powinniśmy także pomyśleć o naszych zębach, które również decydują o naszym zdrowiu. Powinniśmy więc o nie dbać, ponieważ jeśli zaczną nam wypadać, to ucierpi na tym nasze zdrowie. W jaki sposób? Przede wszystkim w taki, że nie będzie dobrze rozdrabniane jedzenie, co wiąże się z problemami trawiennymi a co za tym idzie także tymi związanymi z jelitami. Dlatego, pamiętajmy o tym, aby odpowiednio dbać o higienę naszych zębów. Najważniejsza kwestią jest szczotkowanie. To ono jest zawsze przez nas zaniedbywane, a powinniśmy to robić przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli mamy możliwość, to więcej. Pierwsze szczotkowanie powinno być rano, a drugie wieczorem bezpośrednio przed snem. Dzięki temu nie damy bakteriom możliwości rozwoju w nocy. Jednak niekiedy zdarza się tak, że nawet ktoś , kto bardzo dba od małego o swoje żeby to ma z nimi mimo wszystko problem i musi się udać do dentysty. Są takie dolegliwość, które dotykają ogromną liczbę ludzi jak np. zatrzymanie zęba w łuku.

Jak leczyć?

Większość kłów jest narażonych na taką dolegliwość. Czym są spowodowane zaburzenia wyżynania? Przede wszystkim, położenie w nieodpowiednim kierunku związku zęba. Może wystąpić także zbyt małą szerokość szczęki lub uraz nabyty w wieku dziecięcym. Takie przyczyny powodują , że jest konieczność ponownego ortodontycznego wprowadzenia zęba do łuku. Cały zabieg jest oczywiście przeprowadzany a znieczuleniu. Określa się wpierw położenie zęba przy pomocy diagnostyki radiologicznej. Kolejny krokiem jest odsłonięcie zęba i przyklejenie ortodontycznego zamka. Dzięki ortodontycznym siłom, ząb w ciągu roku do dwóch zastaje nakierowany na prawidłowe miejsce czyli do łuku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *