Press "Enter" to skip to content

Kiedy poddaje się ekstrakcji zęby mądrości?

1 kwietnia 2017 0

Każdy z nas, chce mieć piękne i zdrowe zęby. Dlatego, musimy wiedzieć jak o nie dbać, aby właśnie takie były. Nie wymaga to od nas szczególnego wysiłku ani wielkich poświęceń. Jak dbać o zęby? Przede wyrzyskim ważne jest szczotkowanie zębów. Jest to kwestia, o której nie możemy zapominać. Nie musimy ich szorować po każdym posiłku, ale przynajmniej dwa razy dziennie, to absolutne minimum. Po posiłkach, a szczególni jeśli jemy coś kwaśnego lub słodkiego, warto wypłukać jamę ustną wodą. Dziki temu pozbędziemy się z niej kwasów.

Istotny element pielęgnacji stanowi także nitkowanie zębów po każdym myciu oraz płukanie płynem do jamy ustnej. Jednak nie zapominajmy także o wartościowych posiłkach. Należy jeść te produkty, które zawierają dużo wapnia, aby nasze zęby były mocne. Trzeba także ograniczyć lub najlepiej całkowicie wyeliminować spożywanie słodyczy i wszystkich produktów, które zawierają cukier. Jeśli chcemy mieć zdrowe zęby, to jest to priorytetem, ponieważ to właśnie cukier powoduje wszelkie ubytki i choroby. W jaki sposób? Bakterie w naszej jamie ustnej, które są odpowiedzialne za jego rozkładanie, przekształcają go w kwasy, które powodują ubytki. Ubytki te spowodowane są przez próchnicę, która powoduje także wile innych chorób zębów.

Późne ząbkowanie

Jednak niekiedy nie tracimy zębów przez próchnicę, ale z innych powodów. Jednymi z takich zębów są ósemki czyli potocznie zwane zębami mądrości. Jednak kiedy zaczynają nam takie zęby wyrastać, to nie ma powodów do radości. Zwykle kiedy takie zęby się wyżynają, to przy okazji krzywią cały zgryz. Często tez, zęby te są nieprawidłowo położone lub mają inną liczbę korzeni. Takich zębów nie poddaje się leczeniu, ponieważ byłoby ono zbyt skomplikowane. Dlatego są one wyrywane.

Ósemki musimy usuwać wtedy kiedy istnieje ryzyko, że będą się tłoczyć pozostałe zęby nachodzić na siebie, co powodować będzie próchnicę i inne uszkodzenia. Można także usunąć profilaktycznie. W tym przypadku chodzi i zapobieganie stłoczeniom zębów oraz próchnicy. W dzisiejszych czasach nie są nam potrzebne ósemki, więc jest to zabieg naturalny . Kiedy już żeby są zaatakowane przez próchnicę także należy poddać je ekstrakcji. Położone są one w tylnych rejonach szczęki, więc dostęp do nich jest utrudniony. Nie każdy więc potrafi wyczyścić zęby, które znajdują się tak daleko, dlatego są zaniedbywane przy szczotkowaniu. Ósemki powodują także wile stanów zapalnych i różne dolegliwości podczas wyrastania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *