Press "Enter" to skip to content

Jakie usługi są wykonywane w ramach chirurgi stomatologicznej?

17 czerwca 2017 0

Wiadomo, że wizyta u stomatologa nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego też, wielu ludzi unika takich spotkań jak ognia nie wiedząc , że sami sobie szkodzą. Zęby mają dość spore znaczenie dla naszego zdrowia. Są one początkowym miejscem, gdzie trafia pokarm i gdzie jest rozdrabniany, jeśli aby braki w uzębieniu i nie jest on dobrze rozdrabniany, to w takim stanie trafia on do żołądka, gdzie jest długo trawiony z powodu dużych kawałków. Jedzenie w pospiechu oraz niedokładne przegryzanie powodują wrzody żołądka, a co za tym idzie także problemy z jelitami. Wszystko to składa się na nasze samopoczucie, które nie jest wtedy zbyt dobre.

Powinniśmy więc dbać o to, aby nasze zęby nie miały ubytków. Dzięki temu, będziemy nie tylko zdrowsi, ale także szczęśliwsi. Jak więc dbać o zęby? Przede wszystkim, należy pamiętać o to, aby były czyste czyli szczotkować je dokładnie przez dwie minuty. Ważne , aby robić to minimum dwa razy dziennie. Do tego dołóżmy także nitkowanie i płukanie płynem do jamy ustnej. Ogranicz także spożycie słodyczy, ponieważ to one są główną przyczyną utraty zębów. Jedząc je, pozywamy bakterie, które podczas rozkładania cukrów, produkują kwasy, które uszkadzają nasze zęby. Jest to inaczej próchnica, która powoduje wiele chorób zębów. Musisz więc jej unikać.

Pomoc specjalisty

Niekiedy jednak zdarza się tak, że za późno podejmujemy pielęgnację jamy ustnej. W takim wypadku, potrzebny jest nam lekarz. Jeśli są to mniejsze uszkodzenia lub choroby jamy , to wystarczy nam stomatolog, jeśli wpadliśmy w gorsze tarapaty, to potrzebny będzie chirurg.

Musimy jednak wiedzieć jakie zabiegi on wykonuje oraz znaleźć takiego, który może pomóc nam w naszych problemach z jamą ustną. Pamiętaj, że w porządnych przychodniach tego typu, zawsze wszelkie zabiegi są wykonywane przy miejscowym znieczuleniu. Nie ma w ogóle takiej możliwości, aby tego aspektu nie było. Jedną z usług, jakie wykonywane są w gabinecie chirurgicznym jest dobrze nam znane wyrywanie zębów jeśli chodzi o chirurgie stomatologiczną, to jest to zabieg podstawowy. Kolejną usługa może być resekcja. Taki zabieg, polega na odcięciu wierzchołka korzenia zębowego. Można także odciąć korzenie od zęba, który posiada ich kilka. Występuje to wtedy, kiedy ząb nie nadaj się do naprawy. Kiedy zaś korzeń jest zdrowy, to się go pozostawia. W chirurga możemy także liczyć na podcinanie wędzidełka, odsłanianie zębów zatrzymanych , a także usuwanie torbieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *