Press "Enter" to skip to content

Jak można przeciwdziałać zanikowi kości wyrostka zębodołowego?

17 kwietnia 2017 0

Żyjemy w czasach, kiedy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Dbamy o takie aspekty jak higiena osobista, twarz, ładne paznokcie, pomalowane oczy i biały uśmiech. Ale czy pamiętamy o tym, aby dbać o siebie od wewnątrz? Tą właśnie kwestię zwykle pomijamy.

Zwykle jemy przetworzone jedzenie, pijemy gazowane napoje pełne cukru i nie myślimy o tym, że potrzebne są nam do życia warzywa i owoce. Mimo iż chcemy być wiecznie młodzi i piękni, to nie pomyślimy o tym, że potrzebne nam są witaminy i to nie te w pastylkach, ale naturalne, które znajdziemy w prawdziwym jedzeniu. Dbając o wygląd zewnętrzny oraz zdrowie, powinniśmy także pomyśleć o zębach. Zwykle jeśli ładnie wyglądają z zewnątrz, to zapominamy o tym, że w jamie ustnej i częściach , których nie widać może pojawiać się próchnica. Jest ona dla naszych zębów bardzo niebezpieczna. Powoduje wiele chorób, których skutkiem jest strata zębów. Barki w uzębieniu nie wyglądają zbyt korzystnie i odstraszają innych ludzi. Jednak w tym wypadku problem jest nie tylko w kwestii estetycznej, ale także zdrowotnej.

Nieużywane zanika

Jeśli mamy braki w uzębieniu, to zęby, których nie ma nie są oczywiście używane. W takim wypadku, możemy nabawić się różnych dolegliwości. W przypadku barku zębów, dochodzi do sytuacji kiedy kość zanika, która znajduje się pod nimi. Jeśli do tego dojdzie, nasza twarz, może przybrać nieestetyczny wygląd, który będzie psuł całą prezencję. Jeśli w odpowiednim czasie zapobiegniemy chorobie, to do takiej sytuacji nie dojdzie.

Pokarm, który jest przez zęby przeżuwany ciężar nacisku przenosi na kość. Jeśli więc jednego lub więcej zębów zabraknie, to kość nie jest już potrzebna. Zaczyna ona wtedy zanikać. Podobną sytuacje możemy zaobserwować u osób, które mają kończynę w gipsie. Jeśli jest ona nieużywana, organizm uznaje , że nie jest ci potrzebna i mięśnie zanikają.

Zapobiegnij w odpowiedniej chwili

Jeżeli po wyrwaniu czy wypadnięciu zęba stałego, nie podeprzemy kości, to nasza twarz będzie wyglądać na dużo straszą niż jest w rzeczywistości. Co gorsza, mowa także przestaje być wyraźna i coraz gorzej jest nam przeżuwać pokarm. Dlatego też, jeśli wyrwany zostanie któryś ząb, musimy pamiętać o tym, żeby skonsultować się z lekarzem, który zapobiegnie zanikaniu kości. Sposobem na to, aby chorobie zapobiegać jest stosowanie implantów. Są one wstawiane w miejsce po brakującym zębie. Przy tej metodzie, nie musimy szlifować zębów, a w pełni zapobiega on rozwojowi choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *