Press "Enter" to skip to content

Jaki dozownik mydła do rąk wybrać, aby ograniczyć rozprzestrzenianie bakterii?

27 lutego 2019 0

W toaletach publicznych, ale również w prywatnych sanitariatach bardzo ważne jest utrzymywanie sterylnej czystości. Bowiem to w toalecie kryje się najwięcej groźnych bakterii i wirusów. Przede wszystkim grzyby, ze względu na zawilgocenie, a także bakterie E. coli są dużym problemem. W toaletach publicznych kryją się także wirusy powodujące zapalenie wątroby typu A, grypę, a także gronkowce i paciorkowce. Jedynym sposobem walki z gromadzącymi się drobnoustrojami i bakteriami chorobotwórczymi jest częsta dezynfekcja, choć pomóc może również stosowanie higienicznych rozwiązań i urządzeń, np. dozowników mydła do rąk.

Klasyczny dozownik dotykowy do toalety – gdzie się sprawdzi?

Oczywistym jest, że stosowanie zwykłego mydła w kostce nie jest dobrym wyborem w toalecie publicznej. Używanie takiego mydła mogłoby bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku, gdyż na jego powierzchni z każdym użytkownikiem gromadzą się pewne ilości bakterii. Dlatego właśnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest dozownik mydła do rąk. W mało uczęszczanej toalecie publicznej można stosować dozownik z przyciskiem. Oczywiście zawsze najbardziej higieniczne jest naciskanie go łokciem. W ten sposób nie przenosi się bakterii na jego powierzchnię, choć faktem jest, że wkład z mydłem jest bezpieczny i chroniony przed dostępem bakterii, zwłaszcza jeśli zastosowany jest zawór zapobiegający kapaniu mydła po jego użyciu. To pozwala również zachować większą higienę w strefie umywalkowej.

Łokciowy dozownik mydła do rąk – sprytny sposób na większą sterylność

Wśród dozowników mydła do toalety publicznej można wybrać jeszcze model łokciowy. Polecany jest on w szpitalach i w halach produkcji żywności, gdzie pracownicy muszą niezwykle dbać o czystość swoich rąk, gdyż nie mogą żadnych bakterii przenosić na żywność. Tutaj mechanizm jest bardzo prosty, a wajcha niezwykle ergonomiczna. Świetnie sprawdza się w połączeniu z armaturą bezdotykową. Dzięki temu przy zachowaniu zasady mycia rąk przynajmniej przez około 20 sekund nie przenosi się bakterii na klamki oraz inne osoby przy bezpośrednim kontakcie.

Bezdotykowy dozownik mydła – najbardziej sterylne rozwiązanie doskonałe do toalet publicznych

Niewątpliwie najlepszym wyborem jest bezdotykowy dozownik mydła do rąk, który działa na czujnik ruchu. Automatyczne dozowniki działają na wymienne baterie i są doskonałym rozwiązanie wszędzie, gdzie stawia się na technologie w służbie higienicznej czystości. Oczywiście najlepiej skomponować dozownik z innymi rozwiązania mi automatycznymi w strefie umywalkowej, z którymi stworzy dopełniające się połączenie zarówno pod względem designu, jak i technologii. Zatem będzie potrzeby automatyczny podajnik ręczników papierowych, kosz na śmieci pedałowy, a także automatyczna suszarka do rąk z filtrem węglowym pochłaniającym bakterie. Brak przycisków i uchwytów wpływa również na większą estetykę i jest doskonałym wyborem do nowoczesnych sanitariatów.

Kanistry na mydło w płynie – duże dozowniki mydła do rąk najlepsze do zakładów produkcyjnych

Tam, gdzie wiele osób w przeciągu krótkiego czasu korzysta z umywalki i mydła w płynie bardzo dobrym rozwiązaniem są pojemniki na kanistry. Dzięki temu ogromny wkład mydła do rąk może być estetycznie schowany, a dołączenie pompki pozwala na korzystanie z niego podobnie jak z klasycznego dozownika mydła do rąk. Sprawdzi się w zakładach mechanicznych, czy produkcyjnych, gdzie przepisy sanitarne nie powodują konieczności stosowanie łokciowych lub bezdotykowych dozowników mydła.

Właściwe nawyki higieniczne są najważniejsze, aby zmniejszyć ilość rozprzestrzeniania groźnych bakterii. Jednak jeśli można stosować akcesoria, które w tym pomagają, to jak najbardziej warto zamontować je w toalecie. W strefie toaletowej będzie to pojemnik na podkładki na deskę sedesową i szczelny pojemnik na papier toaletowy, a także nawyk opuszczania klapy przy spłukiwaniu. Z kolei w strefie umywalkowej stosowanie odpowiedniej armatury, najlepiej na czujnik ruchu, a także zwiększających sterylność dozowników mydła do rąk. Najlepszym wyborem będą te automatyczne, jednak każdy dozownik w toalecie publicznej jest lepszy niż kostka mydła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *