Press "Enter" to skip to content

Dezodorant Magnezowy jako alternatywa dla antyperspirantu

1 kwietnia 2019 0

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez antyperspirantów, czyli produktów kosmetycznych zapobiegających nadmiernemu poceniu się oraz powstawaniu związanego z tym nieprzyjemnego zapachu. Niestety wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczne dla naszego zdrowia związki chemiczne oraz składniki posiada w swoim składzie typowy antyperspirant.

Aluminium to składnik występujący niemal we wszystkich antyperspirantach i to w bardzo wysokim stężeniu.  Za jego sprawą producenci popularnych antyperspirantów uzyskują zamierzony efekt w postaci zmniejszenia wydzielania się potu. Niestety dzieje się tak, ponieważ aluminium blokuje wydostawanie się potu poprzez skórę na zewnątrz poprzez zablokowanie ujścia gruczołów potowych. Jego stężenie w popularnych antyperspirantach jest również bardzo wysokie – dlatego jeżeli związek ten zostanie wchłonięty przez skórę – to zaczyna stanowić bardzo duże zagrożenie dla naszego zdrowia.

Badania naukowe przeprowadzone w ciągu ostatnich lat dowiodły, iż zawarte w popularnych antyperspirantach aluminium w negatywny sposób wpływa na nasze zdrowie powodując:

  • zwiększoną zachorowalność na chorobę Alzheimera – wdychanie aluminium w nadmiarze przyczynia się do zwiększenia się masy mózgu oraz pobudzenia wzrostu płytek starczych, co ma niewątpliwie negatywny wpływ na prawidłowe przekazywanie sygnałów przez włókna nerwowe.
  • znacznie większe ryzyko wystąpienia nowotworu piersi – ostatnie doniesienia oraz badania naukowe dowiodły, iż aluminium zawarte w antyperspirantach o wiele bardziej przyczynia się do powstawania guzów oraz nowotworów piersi. Mało tego w komórkach guzów nowotworowych znaleziono konserwanty zawarte w popularnych antyperspirantach. Związki zawarte w antyperspirantach mogą wejść w reakcję z DNA i doprowadzić do powstania bardzo niebezpiecznych zmian nowotworowych w obrębie okolicy pach oraz piersi.

Dezodorant magnezowy doskonałą oraz zdrową alternatywą dla popularnych antyperspirantów.

Dzięki temu, iż negatywny wpływ substancji zawartych w popularnych antyperspirantach na organizm ludzki jest nam coraz bardziej znany – w świadomy sposób możemy poszukiwać zdrowszej oraz bezpiecznej alternatywy, zapobiegającej nadmiernemu poceniu się oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.
Doskonałym oraz bezpiecznym dla naszego zdrowia środkiem, który pomoże nam walczyć ze skutkami nadmiernego pocenia się oraz związanym z nimi nieprzyjemnych zapachem jest dezodorant magnezowy

Produkt ten nie zawiera w swoim składzie aluminium oraz alkoholu – a jedynie naturalne substancje. Główną substancją aktywną produktu jest jak sama nazwa wskazuje sól magnezowa. Ponadto do produkcji dezodorantów magnezowych wykorzystuje się dodatkowo inne substancje czynne na bazie naturalnych wyciągów roślinnych i ziołowych, do których najczęściej zaliczyć możemy aloes, rumianek, mocznik oraz ksylitol o działaniu łagodzącym oraz antyseptycznym, a także zapobiegającym nadmiernemu poceniu się.

Dezodorant magnezowy w sposób naturalny niszczy bakterie odpowiedzialne za tworzenie się nieprzyjemnego zapachu związanego z nadmiernym poceniem się.  Ponadto nie blokuje on ujścia gruczołów potowych, dzięki czemu organizm ludzki w sposób naturalny może oczyszczać się z zalegających w nim toksyn oraz niebezpiecznych związków chemicznych.

Dodatkową zaletą produktu jest także fakt, iż pozwala on uzupełnić niedobory magnezu na jakie bardzo często jesteśmy narażeni poprzez niewłaściwą dietę, picie zbyt dużych ilości kawy, oraz bardzo intensywne uprawianie sportu, podczas którego wydalamy bardzo duże ilości cennych elektrolitów przez skórę – w tym również magnezu. Dezodorant magnezowy ma także działanie łagodzące oraz antyseptyczne, dlatego skutecznie  przyspiesza gojenie ranek oraz powierzchniowych uszkodzeń naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *