Press "Enter" to skip to content

Czym jest ortodoncja?

15 kwietnia 2018 0

Ortodoncja to słowo, które pochodzi od słów greckich prosty i ząb. Współcześnie jednak usługi realizowane przez ortodontów są bardzo szerokie i nie zajmują się oni wyłącznie prostowaniem zębów.

Coraz częściej obejmują również działania związane z badaniem narządów żucia u dzieci i dorosłych, przeprowadzają zabiegi morfologiczne związane z tym narządem i wykonują profesjonalne leczenie. Tego typu leczenie będzie obejmować wykorzystywanie różnych ćwiczeń oraz specjalnych aparatów leczniczych. Na początku oczywiście ortodonta będzie musiał wykonać diagnostykę, na podstawie której oceni danego pacjenta i jego problemy.

Jeśli będzie można je określić będzie można podjąć decyzję o leczeniu, które da najlepszy efekt. Lekarz oczywiście zajmuje się przygotowywaniem aparatu oraz uczy jak powinno się go wykorzystywać. Powinien także zajmować się utrzymywaniem efektów leczenia, poprzez kontrolne wizyty, na których będzie można określić czy efekty leczenia są stałe. Leczenie służy nam zachowaniu zdrowia zębów i przyzębia. Dzięki temu będzie można poradzić sobie z wadami wymowy i będzie szansa zagwarantowania sobie pięknych zębów.

Nie mamy określonego wieku, gdy będzie można rozpocząć tego typu leczenie. Można tak naprawdę już w wieku dwóch lat u dziecka sprawdzić jak wygląda zgryz. Można będzie sprawdzić czy kształtuje się on odpowiednio. Najczęściej leczenie będzie można rozpoczynać w momencie, gdy dziecko ma około 10 lat. Wtedy to właśnie pediatra może sprawdzić jak wygląda stan uzębienia u dziecka i tym samym będzie podejmował decyzję o tym jak takie leczenie wykonywać. Warto zwracać uwagę między innymi na to jakie objawy się pojawiają, ponieważ bardzo często mają one wpływ na nas i po nich widać, że pojawia się poważny problem. Jeśli pojawia się asymetria w rysach twarzy, będzie istniał problem związany z wadą wymowy czy będzie się oddychać ustami to będzie znak, że coś jest nie tak. Stale otwarta buzia, problem z wypadaniem zębów mlecznych, złe szeregowanie zębów. To wszystko oznaki poważnych problemów. Obecnie wady są zróżnicowane, dlatego gdy widzimy jakieś problemy warto udać się do lekarza i tam szukać profesjonalnej pomocy.

Czyszczenie zębów

Jeśli chodzi o różne popularne zabiegi obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi usługi związane z czyszczeniem zębów i ich wybielaniem. Jak się okazuje takie propozycje cieszą się sporym zainteresowaniem i są ciągle rozwijane. Mamy między innymi takie usługi jak skaling, piaskowanie czy wybielanie. Poszczególne propozycje budzą spore zainteresowanie i dlatego można mówić o tym, że ciągle są udoskonalane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *