Press "Enter" to skip to content

Częściowa odbudowa uzębienia

24 czerwca 2017 0

Każdy z nas chce mieć zawsze piękny uśmiech. Nie każdy jednak odpowiednio o niego dba. Aby mieć piękne zęby, trzeba je pielęgnować. Oczywiście , niekiedy zdarza się, że po prostu ma ktoś genetycznie ładne i mocne zęby, nawet jeśli u dentysty był raz w życiu. Nie każdy ma jednak takie szczęście.

W dzisiejszych czasach, wygląd zewnętrzny gra ogromną role w życiu każdego z nas. Bardzo często to właśnie po wyglądzie oceniamy ludzi. Nie zawsze jednak o się sprawdza. Jeżeli widzimy , że jest ktoś zadbany i schludny, ma czyste ubranie, ładną twarz uważamy , że jest to osoba, która dba o siebie. Jeżeli jednak zobaczymy kogoś, kto ma stare i podarte ubrania, nie dba o higieną i ma znaczne braki w uzębieniu, to bierzemy taką osobę za bezdomnego lub alkoholika. Jednak dzisiejsza moda jest bardzo różna i niekiedy widząc młoda osobę w podartych ubraniach okazuje się , że pochodzi ona z rodziny, której nic nie brakuje. Mimo iż, możemy podążać za moda i chodzić w porozdzieranych ciuchach, to na zęby zwracamy uwagę. Nikt z nas, kto o siebie dba, nie chce aby jego zęby wypadały. Ma to szczególnie wytłumaczenie w tym, że wygląda to nieestetycznie , a ludzie będą na nas krzywo patrzeć. Dlatego, powinniśmy dbać o to, aby zęby pozostały w komplecie i nie sprawiały nam kłopotu.

Pielęgnacja i higiena

Bardzo ważne jest to, aby nie zapominać o szczotkowaniu zębów. Powinniśmy to robić minimum dwa razy dziennie. Rano, kiedy wstaniemy oraz wieczorem zanim położymy się spać. W nocy, bakterie mają największe pole do popisu więc musimy porządnie wyszczotkować i wynitkować zęby, a na końcu przepłukać płynem do płukania jamy ustnej.

Trzeba także uważać na swoje zęby, ponieważ niekiedy to nie brak pielęgnacji pozbawi nas pięknego uśmiechu, ale nieuwaga. Mowa tutaj o złamaniu czy nawet wybiciu zęba. Niekiedy zdarza się, że upadniemy w niefortunny sposób lub też bijemy się z kolegami i dochodzi do złamania zęba.

Ratunek dla zęba

Jeśli masz złamanego zęba, to musisz czym prędzej udać się do lekarza stomatologa. Jeśli okaże się , że korona zęba nie jest naruszona, to nie musisz się martwić. Zabieg odbudowy go, to praktycznie taka sama czynność jak zakładanie plomby, nie odczujesz różnicy. Jeżeli ząb jest osłabiony, to trzeba będzie go podeprzeć, aby wypełnienie się trzymało. Taka podpora potrzebna jest zwykle tym zębom, które wcześniej leczone były kanałowo. Element, który trzyma zęba, wprowadza dentysta do kanału i to on utrzymuje całą konstrukcję. Używane są do tego wkłady z włókna szklanego lub wkłady koronowo-korzeniowe. Nie możemy jednak każdego zęba odbudować za pomocą materiału światłoutwardzalego. W niektórych przypadkach używa się koron, licówek lub nakładów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *