Press "Enter" to skip to content

Co zrobić, kiedy w Waszym związku zapanuje nuda?

7 marca 2019 0

Każdy związek przechodzi trudniejsze okresy. Nawet, jeśli przez długi czas jesteście niczym królewna i królewicz z bajki Disneya, to prędzej, czy później, do głosu dojdą różnice poglądów w drobnych kwestiach oraz inne „uroki” codzienności. „Ciche dni” zdarzą się w każdym związku i wcale nie będą oznaczać, że do siebie nie pasujecie, czy że przestaliście się ze sobą dogadywać. Istotne jest, jak sobie będziecie radzić z kryzysami, przestojami, a także nudą i przyzwyczajeniem w Waszych relacjach. Oto kilka pomysłów, co możecie zrobić.

Rozmowa

Przede wszystkim, ważne jest to, abyście rozmawiali o wszystkim, co dzieje się między Wami. Nie warto ukrywać swoich uczuć lub bać się niewygodnych tematów. Im szybciej się z nimi uporacie, tym lepiej dla Was i Waszych więzi. Jeśli jest coś, co Was denerwuje lub uraziło w zachowaniu partnera, lepiej omówić to od razu, niż czekać, aż problemy się nawarstwią lub kazać mu się domyślać, o co chodzi. Rozmowa oznacza jednak także słuchanie. Jeśli pozwolisz sobie na taką bezpośredniość, wymagaj tego samego od partnera, słuchaj tego, co chce Ci przekazać i spróbuj zrozumieć także jego problemy i uczucia. Brak rozmowy z ukochaną osobą na ważne tematy to duży krok do całkowitego pomijania ich i stagnacji w Waszych relacjach.

Aktywna zabawa

Kolejną, prostą ścieżką do „wygasania” Waszych uczuć i przejścia w rutynę, jest właśnie codzienna rutyna w Waszych codziennych czynnościach. W tygodniu praca, powrót do domu, prysznic i do łóżka, a w weekendy odpoczynek przed telewizorem? Prędzej, czy później, któremuś z Was zacznie to przeszkadzać i przy braku rozmów oraz interakcji z partnerem, może to prowadzić nawet do zdrady i rozpadu związku. Oczywiste, że większość z nas chodzi do pracy i spędza w niej dużą część każdego dnia. Te wolne chwile starajcie się jednak spędzać wspólnie. Nie bójcie się próbować nowych rzeczy, wychodzić wspólnie w ciekawe miejsca. Nie kierujcie się też zawsze sztywno przeświadczeniem, że np. ugotowanie obiadu w domu będzie tańsze niż w wizyta restauracji, lecz pozwólcie sobie na to i zróbcie sobie romantyczny wypad, jak w pierwszych chwilach Waszego związku. Dzielcie się też Waszymi pasjami i zainteresowaniami.

Ekscytujące relacje w sypialni

Ostatnią kwestią, którą chcemy Wam uświadomić, jest to, jak wielkie znaczenie w każdym związku mają Wasze relacje łóżkowe. Potrzeba fizycznej bliskości i współżycie to jedna z podstaw każdej relacji kochających się ludzi. Jeśli tego nie będzie lub będzie niesatysfakcjonujące, to na pewno przeniesie się to negatywnie na inne aspekty Waszego życia. W tej kwestii również ważna jest rozmowa i zrozumienie swojego partnera, lecz także opisywana w poprzednim punkcie wspólna zabawa i urozmaicenia. Kilka minut w taki sam sposób za każdym razem na pewno Was znudzi. Spróbujcie czegoś nowego w łóżku, nie bójcie się tego i otwórzcie się. Być może warto sięgnąć po jakieś ciekawe artykuły erotyczne np. gadżety bdsm dzięki którym będziecie się jeszcze lepiej bawić i lepiej zaspokoicie swojego partnera? Życie seksualne nie powinno być tematem tabu w żadnym związku – pamiętajcie o tym!

Jest wiele sposobów na to, aby uniknąć nudy i nieporozumień w związku. Ważnym jawi się przede wszystkim Wasze nastawienie psychiczne do tematu. Jeśli nie widzicie problemu, to trudno będzie zrobić cokolwiek dobrego dla swojego partnera i Waszych relacji. Jeżeli jednak dostrzegacie to, że zdarzają się między Wami gorsze chwile (bo przecież zawsze się zdarzają) i będziecie chcieli je wspólnie przezwyciężyć, to zawsze znajdziecie ten odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *